Razem możemy więcej

#bierzmowanie2019

Tak już zostaliśmy zaprogramowani, że potrzebujemy siebie nawzajem.

Wyobraź sobie grę w siatkówkę samemu, czy też ważny mecz Ligi Mistrzów, w którym po boisku biega jeden zawodnik Barcy i jeden Realu. Bez sensu, prawda? Nie działoby się tam wiele ciekawych rzeczy.

Albo inna „Drużyna” - tym razem ze Śródziemia: Frodo, Sam, Merry, Pippin, Legolas, Aragorn, Gandalf... Tylko działając razem mogli pokonać siły Mordoru. Pomyśl, jak niesamowicie musiał się czuć Frodo po słowach Sama: „Nie mogę nieść pańskiego brzemienia, ale pana mogę przecież nieść z nim razem!”

Jak widać - rzeczywiście potrzebujemy siebie nawzajem. Istniejemy przynależąc do rozmaitych grup. Rozejrzyj się tylko: rodzina, klasa w szkole, drużyna, w której trenujesz, ludzie słuchający tej samej muzyki - wiele z tych grup można określić mianem: „wspólnoty”. A najwspanialszą ze wspólnot jest Kościół.

Kościół nie jest nudny i szary, wręcz przeciwnie - pełno w nim życia i różnorodności. Dlatego proponuje nam wiele ruchów, które pomagają rozwijać wiarę. Nie zastępują one Mszy świętej i życia parafialnego, lecz są ich dopełnieniem.

W naszej parafii działają wspólnoty, do których jesteś zaproszony: Ruch Światło-Życie (Oaza), Schola, Grupa Pielgrzymkowa, a także Redakcja „Mojej Parafii”. Teraz, kiedy przyjmujesz sakrament bierzmowania, jesteś zaproszony do nich szczególnie. Spróbuj czegoś ekstra! Odważ się!

/źródło: Serce 2.0/